Powody, dla których warto odwiedzić Wybrzeże Kości Słoniowej‍Wybrzeże Kości Słoniowej to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Afryce Zachodniej. Nie bez powodu. Złote plaże i wspaniałe lasy deszczowe sprawiają, że Wybrzeże Kości Słoniowej ma wiele do zaoferowania nieustraszonym podróżnikom. Jeśli myślisz o odwiedzinach, oto 10 powodów, dla których powinieneś tam pojechać jak najszybciej! Ten nadmorski kraj jest domem dla wielu cudów natury, od bujnych lasów deszczowych po piękne plaże. Mieszkańcy są mili i gościnni - to idealne rozwiązanie, jeśli szukasz miejsca, w którym poczujesz się jak w domu z dala od domu. A dzięki temu, że loty z Londynu kosztują mniej niż 300 funtów w obie strony w szczycie sezonu (taniej niż w przypadku wielu europejskich miejsc), nie rozbijesz też banku!

Najlepsza pora na wizytę u wybrzeża Kości Słoniowej

Pogoda na Wybrzeżu Kości Słoniowej jest tropikalna, z porą deszczową, która trwa od lipca do października. Reszta roku jest sucha. Chociaż oznacza to, że będziesz miał więcej słonecznych dni w grudniu niż w lipcu, pora deszczowa jest świetnym czasem na wizytę, jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem lasów deszczowych. Poza miastem lasy są bujne i zielone, a rzeki są wysokie, co sprawia, że są tam wspaniałe wodospady i spływy. Lasy są również domem dla wielu rzadkich gatunków, dzięki czemu jest to warta uwagi wycieczka dla miłośników przyrody. Pora deszczowa to także najlepszy czas na odwiedzenie plaż.

Gdzie się zatrzymać w Wybrzeżu Kości Słoniowej

Jeśli jesteś na budżecie, przekonasz się, że na Wybrzeżu Kości Słoniowej jest mnóstwo hosteli. Są one świetną opcją, jeśli podróżujesz samotnie, ponieważ prawdopodobnie poznasz wielu interesujących ludzi z całego świata. Dla tych, którzy szukają bardziej luksusowego pobytu, jest wiele kurortów plażowych z pakietami all inclusive. Są one świetne dla rodzin, ponieważ oferują wiele atrakcji dla dzieci. W miastach kraju znajduje się również wiele uroczych hoteli. Jeśli odwiedzasz kraj w porze deszczowej, możesz rozważyć pobyt w bardziej śródlądowym mieście, takim jak Bouaké lub Daloa, ponieważ obszary przybrzeżne będą bardziej podatne na powodzie.

Nurkowanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Ciepłe wody Oceanu Atlantyckiego są domem dla niektórych z najbardziej zróżnicowanych gatunków koralowców i ryb na świecie. Jeśli jesteś nurkiem, będziesz chciał umieścić nadmorskie miasto San- Pedro na swojej trasie. Tutaj możesz nurkować z zielonymi żółwiami, mantami i innym rzadkim życiem wodnym. Operatorzy nurkowania w tym kraju są regulowani przez PADI, więc możesz być pewien, że otrzymasz najwyższy standard szkolenia nurkowego na świecie. Jeśli nie jesteś nurkiem, w morzu jest mnóstwo ciekawych rzeczy do zobaczenia. Plaże są również świetne do wędkowania i kitesurfingu, co czyni je popularnym miejscem letniego wypoczynku dla europejskich turystów.

Bądź bezpieczny

Podobnie jak większość krajów w Afryce Zachodniej, największym wyzwaniem, przed którym staniesz podczas wizyty na Wybrzeżu Kości Słoniowej, jest zarządzanie zagrożeniem chorobami. Istnieje wiele szczepień, które powinieneś rozważyć przed wizytą, szczególnie jeśli podróżujesz z dziećmi lub spodziewasz się spędzić czas na obszarach wiejskich. Bądź świadomy, że lokalna kuchnia jest bardzo bogata i pikantna, i możesz chcieć unikać niektórych potraw, takich jak świeże sałatki. Należy również upewnić się, że pijesz tylko wodę butelkowaną i używasz środków odstraszających komary, aby uniknąć zarażenia malarią.